Grupy Taneczne

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie od października 2012 roku działają 2 grupy taneczne - starsza i młodsza Dziewczyny pod okiem instruktorek doskonalą umiejętności taneczne

Czytaj więcej

Koło Gospodyń Wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich w Krzeszowie zostało zarejstrowane w dniu 18 października 2004 roku. Od 2008 roku Przewodniczącą KGW jest Pani Dorota Hudy z Koziarni. Głównym celem powołania Koła Gospodyń Wiejskich była reaktywacja kultywowania obrzędów i potraw regionu krzeszowskiego.

Czytaj więcej

Powidlaki

Cykliczną imprezą organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie są Krzeszowskie Powidlaki i Dni Krzeszowa, które odbywają się jednocześnie. W trakcie dwudniowych obchodów goście mogą zapoznać się z tradycjami wyrobu powideł, oraz uczestniczyć w kiermaszach sztuki ludowej.

Czytaj więcej

Plener Malarski

Celem pleneru malarskiego jest zainteresowanie miejscowego społeczeństwa malarstwem inspirowanym pejzażem doliny Sanu, a w szczególności dziedzictwem kulturowym Krzeszowa oraz ukazanie rzeczywistych różnic a także analogii kulturowych na przestrzeni wieków w architekturze i sztuce.

Czytaj więcej

Artyści

Bardzo prężnie działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie nieformalną grupą są artyści - malarze, rzeźbiarze oraz wytwórcy rękodzieła artystycznego. Gmina Krzeszów ze względu na swój malowniczy charakter krajobrazu, oraz liczne zabytki architektury i przyrody stwarza artystom doskonałe warunki do rozwijania swojej twórczości.

Czytaj więcej

Galeria Sztuki

W galerii organizowane są wystawy miejscowych artystów: malarzy, rzeźbiarzy, twórców rękodzieła artystycznego.
Organizujemy również wystawy artystów nie miejscowych, którzy chcą pokazać swoją twórczość.

Czytaj więcej

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowie działa od 1949 roku. Początkowo Biblioteka posiadała dwie filie, oraz 5 punktów bibliotecznych, które z czasem zlikwidowano. Od 1991 roku Biblioteka działa w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej

Krzeszowskie Kolędowanie 2013

Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszowie serdecznie zaprasza do udziału w VI - tym Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Krzeszowskie Kolędowanie 2013". Przegląd odbędzie się 27 stycznia. Patronat honorowy nad Przeglądem pełni Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pan Zygmunt Cholewiński. Do pobrania Regulamin i karta zgłoszenia.

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2016 Maj 2016 Czerwiec 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie